כאבי גב

כאבי גב

כאב גב הוא אחד התלונות הרפואיות הנפוצות ביותר. הכאב יכול להיות עמום או חד. לעיתים הוא מקרין על אזורים אחרים בגוף, כגון הגפיים, ולכלול תופעות אחרות מלבד כאב, כגון: דגדוג, עקצוץ, חולשה וחוסר תחושה.

המקור לכאב גב יכול להיות נעוץ בשרירים, בעצבים, בעצמות או במבנים אחרים בעמוד השדרה. כאבי גב יכולים לנבוע מישיבה/יציבה לא נכונה, עומס יתר, מתח נפשי, בעיות במפרקים, דלקות, וכתוצאה מפריצת דיסק כאבי הגב השכיחים ביותר, הם כאבי גב תחתון – הסיבה העיקרית לכך היא משקל פלג הגוף העליון שמופעל על פלג הגוף התחתון.

עם הגיל עוברים הדיסקים שבין החוליות בעמוד השדרה תהליך שחיקה וכיווץ. בלט דיסק נוצר כתוצאה מלחץ החוליות עליו, וכתוצאה מכך נגרם כאב עז בגלל הלחץ של הדיסק על העצבים שבסביבתו. לחץ על עצב שמתחיל בעמוד השדרה ויורד לכיוון הישבן והרגליים מייצר הקרנות לאותם אזורים.

“…הגעתי למרכז עם כאבים עזים במותן וברגל שמאל (מהשוק – הירך ועד כף הרגל), לא יכולתי לעמוד. הכאב שנבע מ- 4 בלטים ב – 4 חוליות הגב שיצרו לחץ קשה על העצבים. הייתה לי הקרנת כאב ממותן הגב אל כיוון כל רגל שמאל. ללכת לא יכולתי. היום אני הולך חופשי, השיפור הוא משבוע לשבוע”


“..הגעתי למרכז רפאל לפני כ – 3 שנים, לאחר שהייתי אצל פרופסור בביח’ הדסה, אשר קבע לי תור לניתוח בעמוד השדרה עקב בעיה בגבי. היום אין מילים בפי הולכת, צועדת רוקדת ועשה כל דבר…”

הפתרון לפי מרכז רפאל:
באמצעות שיטת רפאל, מטפלים בהצלחה מרובה בבעיות כאבי גב מכל הסוגים.  

  • על ידי אבחון רב מערכתי שמתמקד בשני מישורים עיקריים, המכאניקה של הגוף והאברים הפנימיים ניתן לזהות את מקור הכאבים ו/או הדלקת ולהחליט על תוכנית טיפולים ייעודית לפתרון הבעיה. בדיקה מכאנית מתמקדת בבדיקה ידנית של חוליות עמודה שדרה ואיתור איזור החסימה והכאב. האבחון אינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף.
  • בונים תוכנית אישית המשלבת סוגי טיפול שונים על פי הצורך, וכך, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, את זרימת הדם, מחזקים את המערכת החיסונית, ובכך משפרים את המצב המנטאלי ומפחיתים את הנזקים הנלווים שעלולים להיגרם, וכן, מונעים לא אחת שימוש ייתר בתרופות.
  • מטרת הטיפול הינה יצירת תנועה וגמישות למפרקים, הגדלת טווחי תנועה ולימוד הגוף מחדש, על ידי כירופרקטיקה והאוסטיאופתיה.
  • כאשר הבעיה נובעת מחולשה של איברים פנימיים, תוכנית הטיפול מתמקדת באיזון וחיזוק המערכות החלשות, ובכך משפרים את תפקוד הגוף ומשפרים/מונעים את כאבי הגב.
דילוג לתוכן