פציעות ספורט

פציעות ספורט

ספורטאים משתמשים בגוף שלהם ככלי להשגת שיאים. קיימים הבדלים בין השימוש בגוף בסוגי הספורט השונים, אבל באופן גורף ומשמעותי הבלאי בגופו של ספורטאי, מואץ ועקבי ברמה גבוהה בהרבה, מהבלאי בגופו של האדם הממוצע.

מערכות פנימיות רבות מגויסות לטובת התחזוקה והיעילות של גופו של הספורטאי, ועובדות “שעות נוספות” בזמן המאמץ וכמו כן, בזמן המנוחה ובניית השרירים והכוח. עבודה בכוח מתפרץ לאורך זמן, מתישה את המערכות הללו. חשוב מאוד להיות ערים לתמורות הפיזיולוגיות שחלות בגוף, על מנת להצליח ולשמר את האיכות והיכולת ברמה הגבוהה ביותר.

פציעות ספורט
פציעות ספורט הן פציעות המתרחשות תוך כדי פעילויות ספורטיביות, והן הן יכולות לנבוע מטראומה חריפה, או ממאמץ יתר בחלק מסוים של הגוף. פציעות כתוצאה מטראומה כוללות:

חבלה או חבורה – נזק לכלי דם קטנים שגורם לדימום בתוך הרקמות, מתח – טראומה לשרירים עקב טווח תנועה חריג וקריעה של סיבי שריר, נקע – פציעה במפרק, הנגרמת על ידי מתיחת הרצועה מעבר ליכולת שלה, פצע – שחיקה או ניקור של העור, שברים בעצמות, פגיעות בראש, פגיעה בעמוד השדרה. פציעות כתוצאה ממאמץ יתר, או תנועה ספציפית בחזרות מרובות כוללות: דלקת סביב פיקת הברך, מרפק טניס, טנדינוסיס.


הפתרון לפי מרכז רפאל:
מרכז בריאות רפאל, מהווה בית לספורטאים מענפים רבים ושונים: כדורגלנים, כדורסלנים, אצנים, שחיינים ורוכבי אופניים, ידועים ומהמובילים בתחומם. המכנה המשותף לכולם הוא הרצון שלהם לשפר את בריאותם, את המקצוענות ואת התוצאות שלהם.

אבחון וטיפול בפציעות ספורט
במרכז תוכניות ייחודיות לטיפול בפציעות ספורטאים, וכן, תוכניות חיזוק ומניעה. ד”ר פרטר, כירופרקטור, בוגר בית הספר לכירופרקטיקה שבטורונטו, קנדה משנת 1985 –  פיתח שיטת אבחון וטיפול המאפשרת זיהוי של חסימות במערכת העצבים באיברים הפנימיים ובמערכת הגידים והשרירים. הוא גילה שהמרחק בין הרצוי ולבין המצוי תלוי ברמת התקשורת בין המוח, מערכת העצבים וכל איבר ושריר בגוף.עם הטיפול המתאים ניתן לעזור לגוף להתעלות ולהתגבר על אותן חסימות וליצור גוף מיומן, מכוון, מדויק, יעיל וממושמע.

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני בשיטת רפאל, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.
  • בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי טיפול שונים, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, היציבה, שיווי המשקל ובכך מסייעים לגוף להתמודד עם הבעיה, תוך כדי חיזוק ומניעה.
דילוג לתוכן