בצקות

בצקות

בצקת היא הצטברות כמות גדולה של נוזלים ברקמות הגוף. הנוזל המצוי ברקמות מתחת לעור גורם למראה נפוח ותחושת בצקיות. ברוב המקרים, הבצקת נוצרת ברגליים.

הבצקת עלולה להיגרם מחוסר תפקוד של איברים ומערכות גוף כגון: כליות ומעיים, כתוצאה מצריכה גבוהה של מלח ושומנים מזיקים, מחלות לב, ישיבה או שכיבה ממושכת (בעיקר בקרב קשישים או חולים) וחסימה בלוטות הלימפה,. הבצקת עלולה להיווצר גם כתוצאה ממצבים נפשיים, כתופעת לוואי בצריכת תרופות מסוימות (הורדת לחץ דם, תרופות נוגדות דיכאון), וכן בקרב נשים הרות.

הטיפול ברפואה הקונבנציונאלית נותן לרוב מענה בהקלה ובהורדת הנפיחות, אך אינו מטפל בשורש הבעיה.


תכנית הטיפול:
במרכז רפאל לרפואה משלימה, שמים דגש על טיפול בשורש הבעיה – הגורם להיווצרות ולהצטברות הנוזלים – לרוב, הופעת הבצקות מצביעה על תפקוד לקוי של מערכות הגוף. זיהוי נכון של מקור הבעיה, טיפול וחיזוק המערכת הלקויה, ימנע את הצטברות נוזלים חוזרת.

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני בשיטת רפאל, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.
  • בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי טיפול שונים, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, ובכך מסייעים לגוף להתמודד עם הבצקות ובעיקר עם תופעת הצטברות הנוזלים.
דילוג לתוכן