כאבי ברכיים

כאבי ברכיים

כאבי ברכיים נובעים בדרך כלל משתי סיבות עיקריות – טראומה/מכה/חבלה למפרק או תהליך שחיקה הדרגתי של המפרק. במקרה של טראומה, נוצר תהליך של דלקת, יכול לנבוע ממכה בקרסול או בירך, מגב תפוס או כתוצאה מחוליה בעמוד השדרה שזזה ממקומה. תהליך הפיצוי של טראומות פיזיולוגיות מהסוג הזה יכול להתבטא בכאבי ברכיים.

תהליך שחיקה של הברך יכול להיווצר בכל מצב של חוסר איזון שקיים בגוף, בין צד ימין לשמאל כתוצאה מיציבה לקויה, או כתוצאה מחולשה של איבר פנימי.

הברך, היא מפרק העיקרי הראשי של הגפה, ומושפעת מתהליכים שונים ומגוונים שאינם בהכרח קשורים ישירות לברך עצמה. במיוחד אצל אנשים שמתכופפים הרבה ועושים פעולות עם הברכיים, יורגש הכאב.

טיפול תרופתי, זריקות או שאיבות של נוזלים יכולים להקל נקודתית, אך לא יפתרו את הבעיה כי מה שבאמת גרם לכאב עדיין נשאר בגוף. שחרור הטריגר/הסיבה האמיתית יאפשר לגוף לשחרר את הדלקת ולבנות את עצמו מחדש.

“..הגעתי לכאן במקרה, עקב כך שאשתי מטופלת כאן, עם כאבי ברכיים עזים וקשיי הליכה.זה היה לפני 3 חודשים, נכנסתי לאבחון ומיד לסדרת טיפולים.היום אני ללא מקל הליכה..”


הפתרון לפי מרכז רפאל:
באמצעות שיטת רפאל, מטפלים בהצלחה בבעיות בירכיים.
 

  • על ידי אבחון רב מערכתי שמתמקד בשני מישורים עיקריים, המכאניקה של הגוף והאברים הפנימיים ניתן לזהות את מקור הכאבים והדלקת ולהחליט על תוכנית טיפולים ייעודית לפתרון הבעיה. בדיקה מכאנית מתמקדת בבדיקת תנועתיות הקרסוליים, הברכיים והירכיים, כמו כן, גם  עמוד השדרה. האבחון אינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף.
  • בונים תוכנית אישית המשלבת סוגי טיפול שונים על פי הצורך, וכך, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, את זרימת הדם, מחזקים את המערכת החיסונית, ובכך משפרים את המצב המנטאלי ומפחיתים את הנזקים הנלווים שעלולים להיגרם, וכן, מונעים לא אחת שימוש ייתר בתרופות.
  • במקרים של בעיה מכאנית מתמקדים ביצירת תנועה וגמישות למפרקים, הגדלת טווחי תנועה ולימוד הגוף מחדש.
    מטרת הטיפול הינה יצירת תנועה וגמישות למפרקים, הגדלת טווחי תנועה ולימוד הגוף מחדש, על ידי כירופרקטיקה
    והאוסטיאופתיה.
  • אשר הבעיה נובעת מחולשה של איברים פנימיים, תוכנית הטיפול מתמקדת באיזון וחיזוק המערכות החלשות, ובכך משפרים את תפקוד הגוף ומשפרים/מונעים את כאבי הברכיים.
דילוג לתוכן