ברונכיט

ברונכיט

ברונכיט הינה דלקת במערכת הצינוריות (הסמפונות), אשר אחראית על הכנסת האוויר לריאות, הגורמת לגירוי, שיעול יבש ומלווה בכיח, כאב גרון, ‘צפצופים’ בנשימה, אף סתום ולעיתים חום.

ישנם שני סוגי ברונכיט:
1. ברונכיט אקוטית (דלקת סמפונות חריפה)
מקור המחלה ויראלי או חיידקי לרוב נמשכת בין מספר ימים ל- 3 שבועות

2. ברונכיט כרונית (דלקת סמפונות כרונית)
תסמינים הנמשכים 3 חודשים או יותר בשנה, במשך שנתיים ומעלה ברציפות,דלקת כרונית עלולה לנבוע מגירוי ארוך טווח של הסמפונות.הגורם העיקרי לדלקת כרונית הינו העישון, אך גם: סיבוך ממחלות אחרות, חשיפה לחומרים כימיים, אלרגניים, ובקרב ילדים שקדים או פוליפים מוגדלים

ילדים ואנשים מבוגרים הסובלים מרגישות במערכת הנשימה, עלולים לפתח ברונכיט כרונית, או לסבול מסיבוכים אחרים, כגון אסתמה ודלקת ריאות.

הטיפול ברפואה הקונבנציונאלית נותן מענה בהקלה על דרכי הנשימה וטיפול במרכיב זיהומי חיידקי באמצעות אנטיביוטיקה, אך אינו מטפל בשורש הבעיה.

“..הבאתי למרכז רפאל את בתי, נועה, בת שנתיים ו- 8 חודשים עם שיעול כרוני, ששום דבר לא עזר.
רפי היחיד במינו, האחד והיחיד, שעזר לה…”


תכנית הטיפול:
במרכז רפאל לרפואה משלימה, שמים דגש על טיפול בשורש הבעיה – הגורם להתפרצות הדלקת, וכן לחיזוק מערכות הגוף, וכך מונעים לא אחת דלקות כרוניות ושימוש ייתר בתרופות.

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני בשיטת רפאל, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.
  • בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי טיפול שונים, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, ובכך מסייעים לגוף להתמודד עם הדלקת והתסמינים ולמנוע דלקות חוזרות.
דילוג לתוכן