הרטבת לילה

הרטבת לילה

הרטבת לילה היא תופעה המתרחשת גם בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים. הרטבת לילה בקרב תינוקות ופעוטות אשר נגמלו מחיתולים לרוב נורמאלית, ונובעת מחוסר אימון או יכולת שליטה על הסוגריים בגיל צעיר. כאשר הרטבת לילה מתרחשת בילדים בוגרים, מתבגרים ואף במבוגרים, אנשים מתביישים, חוששים לגשת לקבל עזרה, מרגישים אשמים ונמצאים במבוכה גדולה.

מרבית האנשים הסובלים מהרטבת לילה שומרים על הבעיה בסוד, חוסר השליטה במתן השתן, עלול לפגוע בתפקודי היומיום, שכן אין הם יודעים מתי תחליט שלפוחית השתן שלהן לתפקד ובאיזה מצבים. באופן כללי, הרטבת לילה מוגדרת כשחרור של שתן באופן בלתי נשלט ובלתי רצוני בזמן השינה.

בין 3%-9% מהילדים בגילאי 7-10 יסבלו מהרטבת לילה. וכ- 0.5%-1% בקרב מבוגרים, מעל גיל 18. הרטבות לילה עלולות לנבוע מבעיות פיזיולוגיות, מחלות כרוניות ולעיתים מגורמים סביבתיים ונפשיים, כגון: לחץ נפשי בעקבות שינויים, סביבת עבודה או לימודים, לחצים בבית, טראומות ילדות, חרדות, הפרעות קשב וריכוז ועוד.


תכנית הטיפול:
באמצעות שיטת רפאל, ניתן לטפל בהצלחה בתופעת הרטבת הלילה.  

  • במרכז רפאל, נערך אבחון שאינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית
  • על ידי האבחון מאתרים את מקור שורש הבעיה ואת מוקדי החולשה של הגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית, המחזקת את מערכת השתן על ידי מגוון שיטות מתחום הרפואה המשלימה.
דילוג לתוכן