דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני הוא אומנות טיפול עתיקה שהתפתחה ברפואה הסינית המסורתית. שיטת טיפול זו מערבת הכנסת מחטים דקות אל תוך שכבת העור העליונה בנקודות מסוימות בגוף, כדי לעורר וליצור זרימת אנרגיה חיובית ליצירת איזון בין מערכות הגוף השונות. כנראה כל אחד מאיתנו שמע על דיקור סיני בקליניקות ובמרפאות השונות כטיפול אלטרנטיבי ששווה לנסות לפחות פעם אחת בחיים, והגיע הזמן להבין למה. במאמר זה נסקור את שיטת הטיפול הסינית לפי הדיקור ואת התועלת שלה לאנשים שונים המתמודדים עם בעיות בריאותיות שונות. כמו כן נדבר על חשיבות האבחון של הבעיה לפני שנטפל בה, על הקשר בין טיפול כירופרקטי לרפואה הסינית, על הטכניקות המעורבות בטיפול בשיטת הדיקור הסיני ועוד.

מה זה דיקור סיני?

דיקור סיני הוא אחד מהיסודות של שיטות הטיפול לפי הרפואה הסינית העתיקה. זאת מאחר והטיפול מבוסס על האמונה כי בגופנו שוררת אנרגיית צ'י הזורמת בנקודות ספציפיות הנמצאות בין מרידיאנים (מסלולים שונים הנמצאים במקביל למערכת העצבים המרכזית שלנו) ובכך היא משפיעה על איברים פנימיים ועל זרימת הדם ביניהם. לפי האמונה הרווחת ברפואה הסינית העתיקה, חוסר איזון בין זרימת אנרגיות הצ'י בגוף יכולה להוביל לבעיות פיזיולוגיות וכמו כן גם רגשיות. לשם כך, בדיקור הסיני משתמשים בלחץ שיוצרות המחטים על נקודות שונות בגוף כדי לשחרר אנרגיית צ'י ממקומות בגוף שבהם היא תקועה.  

למי מתאים טיפול בדיקור סיני?

טיפול בדיקור סיני מתאים למנעד רחב של אנשים שונים אשר מחפשים גישות שונות, טבעיות והוליסטיות לטיפול בבעיות בריאותיות מגוונות. דיקור סיני יכול להועיל מאוד לאנשים אשר מתמודדים עם מחלות אשר גורמות לכאבים כרוניים, בעיות שריר שלד, הפרעות אשר נגרמות מלחץ, בעיות עיכול ואפילו בעיות פוריות וכמו כן מצבים בריאותיים נוספים. עם זאת, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשים מקצוע בתחום, כדי לוודא שטיפול בבעיה הספציפית והאישית שלכם באמצעות דיקור סיני יכול לתרום לשינוי.

האם כדאי לעבור אבחון לפני דיקור סיני?

אכן כדאי מאוד ואפילו הכרחי לבצע אבחון יסודי לפני קבלת טיפול בדיקור סיני. מטפל מקצועי יבדוק את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, את הסימפטומים הקיימים, ויבצע בדיקה רפואית פיזית כדי לברר את שורש הבעיה של המטופל. אבחון לפני טיפול בשיטת הדיקור הסיני יעזור מאוד לבניית תוכנית טיפול אישית שתתייחס לצרכים הספציפיים של כל מטופל ובכך תעזור להפיק את המקסימום מטיפולי דיקור סיני.

מה הקשר בין כירופרקטיקה לרפואה סינית?

טיפול כירופרקטי ורפואה סינית ובה דיקור סיני, מבוססים על גישה הוליסטית וטבעית לבריאות הכללית של האדם. גם כירופרקטיקה וגם דיקור סיני הם תחומים ברפואה הסינית המתמקדים בהחזרת האיזון הקיים למערכות הגוף השונות כדי לקדם ולהבטיח פעילות אופטימלית של הגוף. בעוד טיפול כירופרקטי מתמקד בעיקר במערכת שרירי השלד ובמערכת העצבית, דיקור סיני מתמקד בזרימת האנרגייה והדם בין איברי הגוף ומעוררת את מכניזם הריפוי הטבעי של הגוף. בעוד שמדובר בשתי שיטות שונות לגמרי בעולם הרפואה הסינית, כשהן משולבות יחד הן יכולות לתרום מאוד אחת לשנייה ולהשלים האחת את השנייה בהתאמה בטיפול בבעיות בריאותיות שונות.

מה עושים בדיקור סיני?

במהלך טיפול של דיקור סיני, המטפל יכניס בזהירות יתרה מחטים דקות לתוך נקודות דיקור מסוימות בגוף המטופל. המחטים לרוב לא יכאיבו ולעיתים לא יורגשו כלל, עם זאת יכול להיות שייצרו הרגשת אי נעימות. כאשר המחט מוכנסת לנקודה שבה היא אמורה להיות היא צריכה להיות מוזזת בעדינות כדי לעורר את זרימת אנרגיית הצ'י בגוף. המחטים לרוב נשארות במקום לפחות למשך 20 עד 30 דקות, כאשר המטופל נמצא בשכיבה ובמנוחה.

באילו בעיות אפשר לטפל בעזרת דיקור סיני?

דיקור סיני הוא טיפול אשר יכול להיות מאוד יעיל ואפקטיבי להקלה וריפוי של כל מיני בעיות בריאותיות שונות. דיקור סיני יכול לעזור מאוד בהקלה על כאבים שונים, להפחית דלקות מקומיות, להשרות רגיעה, לעזור בטיפול בכאבי גב תחתון, ולהחזיר את האיזון הקיים למערכות הגוף. כמו כן, הדיקור הסיני יכול לעזור לאנשים אשר מתמודדים עם בעיות שינה ולשפר ולחזק את תפקוד המערכת החיסונית. בעיות בריאותיות שטיפול בדיקור סיני יכול לעזור להן כוללות כאבים כרוניים, מיגרנות, חרדות ודיכאון, בעיות פוריות, בעיות עיכול, אלרגיות ובעיות במערכת הנשימה.

מאיזה גיל אפשר לעשות דיקור סיני?

דיקור סיני הוא טיפול אשר יכול להתאים לכל הגילאים. ובכל זאת הוא הרבה יותר נפוץ אצל מבוגרים ובני נוער. דיקור סיני הוא טיפול שיכול להתאים גם לילדים קטנים יותר ואף לתינוקות, כאשר הטכניקות שבהן משתמשים, והמחטים שבהן המטפלים ישתמשו בטיפול בילדים ותינוקות יהיו שונות ויותאמו ספציפית למטופל גם לפי הגיל וגם לפי המצב הבריאותי. לכן חשוב מאוד לבחור במטפל בדיקור סיני אשר מוסמך בטיפול בקבוצות גילאים שונו כדי להבטיח טיפול בטוח, יעיל ואפקטיבי.

מה משך הטיפול בדיקור?

משך הטיפול בדיקור סיני משתנה ויכול להיות תלוי מאוד במצב שבו מטפלים. חלק מהמצבים האקוטיים יותר דורשים מעט טיפולים ויש מצבים בריאותיים אשר ידרשו כמה שיותר טיפולים, בייחוד כאשר מדובר במצבים כרוניים או מסובכים. לרוב, משך טיפול התחלתי ימשך מספר שבועות אחדים כאשר בכל שבוע יתקיים טיפול אחד או שניים, שלאחריהם כדאי לבצע טיפולי תחזוקה שוטפים בתדירות נמוכה יותר כדי לשמר את היתרונות השונים של הטיפול ולתת מענה לכל מצב שבו נוצרת התדרדרות במצב הרפואי או שמופיעים תסמינים חדשים.  

מה השיטה הייחודית שבה מטפלים רפאל?

במרכז רפאל המציע מגוון רחב של טיפולים מעולם הרפואה האלטרנטיבית, שמים דגש על גישה הוליסטית המשלבת טיפול והקשה למאווי הגוף והנפש יחד. השיטה שבה מטפלים במרכז רפאל דוגלת מאוד בטיפול ובהליך ריפוי אישי למטופל, אשר מתייחסת ספציפית לשורש הבעיות הבריאותיות שבהן המטופל מעוניין לטפל. טיפולים כמו דיקור סיני ואוסטאופתיה מיושמים במרכז רפאל לפי השיטה של מרכז רפאל אשר משלבת שינוי באורח החיים והתזונה של כל אדם, ושילוב של טיפול בתרופות טבעיות במטרה למקסם את תוצאות הטיפול כדי להבטיח בריאות. גישת המרכז מבוססת על עיקרי הרפואה הסינית אשר משלבת את מאגרי האנרגיות וחוסר האיזון של הגוף, אורח חיים, וכמו כן בריאות רגשית לצורך טיפול אפקטיבי המורכב מרצונותיו הייחודים של המטופל וממטרותיו.

לסיכום

דיקור סיני הוא אומנות טיפול עתיקה אשר פותחה ברפואה הסינית וביכולתה להעניק ליחידם אשר מטופלים בה יתרונות רבים. דיקור סיני הוא טיפול אשר משלב גישה הוליסטית של טיפול באמצעות החדרת מחטים שונות לעור המטופל, לפי מרידיאנים אשר נמצאים במקביל למערכת העצבים המרכזית בגוף, לפי המצב הבריאותי שבו מנסים לטפל. בצורת טיפול זו יוצרים איזון באנרגיית הצ'י בין האיברים השונים בגוף, ומחזירים לו את האיזון הדרוש לתפקוד תקין ובריא.  

התמחויות נוספות:

נטורופתיה

נטורופתיה היא רפואה טבעית, המאמינה בכוח הריפוי הפנימי שקיים בטבע ובכל אדם.המושג נטורופתיה מורכב משתי מילים לטיניות "Natural" – טבע, ו – "Pathy" – מחלה.

קרא עוד »

יוגה

אימון יוגה משמש זה אלפי שנים ככלי לריפוי ושינוי ע"י שימוש מושכל בתנוחות גוף, תרגילי נשימה וטכניקות הרפייה. התרגול משמש למטרות שונות: קידום ושימור בריאות

קרא עוד »
טיפול טבעי בכאבי ראש

עיסוי רקמות עמוק

ככל שעובר הזמן הופכות השיטות השונות של טיפול אלטרנטיביים או טיפולים משלימים ליותר ויותר נפוצות ומקובלות גם בקרב הרפואה המערבית. הרבה אנשים מחפשים שיטות וטיפולים

קרא עוד »

טווינה

בשנים האחרונות נראה כי הפופולריות של שיטות הטיפול המשלימות הולכת וגוברת, וכי יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של טיפולים כאלו, לעיתים על חשבון טיפול

קרא עוד »
ספורט

קרניו-סקראל

קרניו סקראל הוא שם של טיפול ושל שיטת אבחון עדינה שאיננה פולשנית. מטרת השיטה היא לחזק את כוחות הריפוי של הגוף ואת מערכת החיסון בצורה

קרא עוד »

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול בה כף הרגל שלנו משמשת כמפה ומייצגת את מצב הבריאות של הגוף שלנו. כף הרגל יכולה לתת לנו המון מידע על

קרא עוד »
טווינה

שיאצו

מה זה שיאצו שיאצו הנה שיטת טיפול יפנית אשר פותחה לפני כ- 100 שנה. פירוש השם "לחץ אצבע" השיטה פותחה על ידי מאסטר בשם Namikoshi Turo 

קרא עוד »

רפואה סינית

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין אשר מבוססת על בדיקת הבן אדם עצמו ולא המחלה ממנה הוא סובל. בבדיקה מחפש המטפל מהו שורש חוסר האיזון

קרא עוד »
דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני הוא אומנות טיפול עתיקה שהתפתחה ברפואה הסינית המסורתית. שיטת טיפול זו מערבת הכנסת מחטים דקות אל תוך שכבת העור העליונה בנקודות מסוימות בגוף,

קרא עוד »
כאבי גב תחתון

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה תופעות רפואיות והפרעות שונות יכולים לגרום לכאבים רבים ולסבל בלא מעט מקרים. הרפואה המערבית מציעה פתרונות שהם לעיתים יעילים וטובים ולעיתים פחות, אך בכל

קרא עוד »
טיפול כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

אם אתם חווים כאבי גב, צוואר וגפיים מתמשכים, פציעות כמו פגיעות ספורט או פריצת דיסק, ואף כאבי ראש, מיגרנות, אסטמה – כדאי שתדעו כי יש

קרא עוד »

דיקור הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית הכוללת החדרת מחטים עדינות לנקודות ספציפיות בגוף. הוא מבוסס על האמונה שגירוי נקודות אלו יכול לשחזר את זרימת האנרגיה ולקדם ריפוי.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

על פי הרפואה הסינית המסורתית, דיקור סיני פועל על ידי איזון זרימת האנרגיה, המכונה צ'י, דרך מסלולים הנקראים מרידיאנים. ההחדרה של מחטים בנקודות ספציפיות לאורך המרידיאנים הללו היא מאמינה כמתקן חוסר איזון ומקדם את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף. מנקודת מבט מערבית, דיקור סיני עשוי לעורר עצבים, להגביר את זרימת הדם ולעורר שחרור של כימיקלים משככי כאבים בגוף.

דיקור סיני משמש בדרך כלל לטיפול במגוון רחב של מצבים, כולל כאב כרוני (כגון כאבי ראש, כאבי גב ודלקות פרקים), בחילות והקאות (כגון אלו שחווים במהלך כימותרפיה), בעיות פוריות, חרדה, דיכאון, נדודי שינה, ואלרגיות. הוא משמש גם כטיפול משלים במצבים שונים אחרים.

כאשר מבוצע על ידי דיקור מיומן ומורשה, הדיקור נחשב בדרך כלל בטוח. השימוש במחטים סטריליות והקפדה על היגיינה ממזערים את הסיכון לזיהום. עם זאת, יכולות להיות כמה תופעות לוואי אפשריות, כגון דימום קל, חבורות או כאב זמני באתרי החדרת המחט. חשוב לפנות לטיפול בדיקור סיני אצל רופא מוסמך.

מספר מפגשי הדיקור הנדרשים משתנה בהתאם למצב המטופל, חומרתו והתגובה האישית לטיפול. מצבים אקוטיים מסוימים עשויים להשתפר לאחר מספר פגישות, בעוד שמצבים כרוניים דורשים לעתים קרובות מפגשים מרובים על פני תקופה ממושכת. הדיקור יעריך את מצבך ויפתח תוכנית טיפול המותאמת לצרכים הספציפיים שלך. יש לבצע אבחון במרכז רפאל.

דילוג לתוכן