כירופרקטיקה

טיפול כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

אם אתם חווים כאבי גב, צוואר וגפיים מתמשכים, פציעות כמו פגיעות ספורט או פריצת דיסק, ואף כאבי ראש, מיגרנות, אסטמה – כדאי שתדעו כי יש פתרון לכך: כירופרקטיקה יכולה לסייע בטיפול ובהקלה על כאבים המערכת השלד והשריר. במאמר זה תמצאו את המידע החשוב בנוגע לשיטת הטיפול, על מהלכו ועל שילובה בשיטת הטיפול הייחודית במרכז רפאל.

מה זה כירופרקטיקה?

כירופרקטיקה היא שיטת טיפול ברפואה האלטרנטיבית ומטרתה לאבחן, לטפל ולמנוע ליקויים והפרעות במערכת השלד והשרירים. זהו טיפול שהומצא ופותח בסוף המאה ה-19, ומאז התפתחו שיטות נוספות וטיפולים רבים בתחום שהפכו אותו למקצוע רחב ולדרך טיפול יעילה למגוון בעיות. מי שמבצע טיפולים כירופרקטיים הוא כירופרקט, כאשר ההשכלה הנדרשת לעיסוק במקצוע כוללת לימודי רפואה וטכניקות טיפול שונות במשך 7 שנים.

הטיפול אמור לסייע בשיקום בעקבות פגיעות גופניות והפרעות הקשורות לעמוד השדרה, הצוואר, גב, גפיים וכן לשאר המפרקים הגדולים האחרים. הטיפול מומלץ לא רק לאנשים שסובלים מהפרעה מסוימת במערכת השלד והשרירים, אלא שהוא מצוין גם כתחזוקה שוטפת בכל גיל, ומסייע להקלה בכאבים בשלד ובשרירים וכן בכאבים כתוצאה מפציעות כמו פריצת דיסק או בלט דיסק, פציעות ספורט, כאבי ראש, יציבה לקויה, סחרחורות ועוד. על אף הסגולות והיתרונות הרבים לשיטת הטיפול הכירופרקטי, חשוב לציין כי היא לא מתאימה לכל המקרים, כמו למשל לאנשים עם אוסטאופורוזיס.

למה כירופרקטיקה?

בקרב אנשים רבים אורח החיים המודרני כולל ישיבה מרובה במשרד מול המחשב, רבים מבלים שעות רבות בישיבה בנהיגה, וכמעט כולנו נוהגים להשתמש בטלפון הנייד במשך זמן רב, מה שגורף לכיפוף הצוואר למשך זמן. כל אלו ועוד רבים יכולים לגרום כאבי צוואר וגב מתמשכים, עומסים על השלד, שרירים תפוסים ובעיות רפואיות אחרות. בין הפתרונות היעילים להתמודדות עם אורח החיים הזה והבעיות שהוא יוצר הוא שיטת טיפול כירופרקטיקה. מלבד טיפול ממוקד בבעיה הבריאותית הספציפית, הטיפול יכול להביא להרגשה כללית טובה יותר.

למי זה מתאים?

יש הטוענים שמי שרוצה להיות בריא לאורך זמן ובעקביות, כדאי ומומלץ שיעבור בדיקה תקופתית אצל כירופרקט, שכן זרימה עצבית טובה בין המוח למערכת העצבים, שטיפול כזה מסייע לה, היא זאת שאחראית על רמת הבריאות שלנו. לרוב פונים לשירותיו של הכירופרקט במקרים של כאבי גב וכאבי צוואר, עקמת בגב, כאבי ברכיים וכאבי שלד אחרים, גם מצבים של סחרחורות וכאבי ראש, הנובעים בשל בעיות צוואר מצדיקים פנייה אליו. כמו כן, פגיעות ופציעות כמו מקרים של פריצת דיסק ובלט הגורמים בין השאר לנימול בגפיים ולכאב, ואף דלקות אוזניים, אסטמה וכאבי גב במהלך ההיריון הם סיבות שבגינן אפשר לפנות לטיפולים כירופרקטיים.

מהלך הטיפול הכירופרקטי

תחילה הכירופרקט מבצע אבחון ותשאול כירופרקטי, הכולל סדרת בדיקות גופניות ואורתופדיות, בדיקות תנועתיות ובחינה של ההיסטוריה הרפואית. טיפולו של הכירופרקט מבצע למעשה מניפולציה מיוחדת, עדינה וממוקדת הכוללת "כוונון" מחודש של החוליות שסטו ממקומן ולוחצות על מערכת העצבים המרכזית העוברת דרכן. הטיפול כולו הוא ידני והוא כולל גם מישוש של כל מפרק ומפרק תוך כדי טווחי תנועה שונים. בעזרת הטיפול הכירופרקטי ניתן לאזן את החוליות שבעמוד השדרה ולאפשר זרימה עצבית טובה יותר לכל איבר ומערכת פנימית ועל ידי כך לאפשר לגוף להתחדש, להתחזק להתאזן ולהיות בריא. נוסף על טיפול ידני, יש מטפלים אשר משתמשים במכשירים שונים שמסייעים בשחרור המפרקים. הטיפול לא מסתיים בחדר הטיפולים, והכירופרקט נותן למטופל כמה וכמה תרגילים שיבצע בעצמו בביתו לאחר הטיפול.

כירופרקטיקה – מדע אומנות ופילוסופיה

תחום הכירופרקטיקה נוסד ב1895 על ידי ד"ר די.די פאלמר בקנדה. פלאמר שהיה מטפל במקצועו, פיתח תחום זה בעקבות מקרה בו נדרש לשחרר בלט בצווארו של שרת, הרווי לילרד, שעבד בבניין המרפאה בה עבד. שחרור בלט בצווארו של לילירד גרמה לשחרור החוליה והחזירה לו את יכולת השמיעה. מקרה זה גרם לד"ר פאלמר לפתח ולהפיץ את מקצוע הכירופרקטיקה ברחבי העולם.

בעיניי ד"ר פאלמר, כירופרקטיקה מבוססת על פילוסופיה שמאמינה בכך שהגוף יודע לטפל בעצמו, באמצעות החוכמה שיצרה אותו. על ידי כיוונון החוליות בעמוד השדרה ניתן לאפשר לגוף לרפא ולתקן את עצמו. לצערנו לא מעט כירופרקטורים זנחו ערכים אלו.
 
ד"ר פאלמר ובנו ממשיך דרכו, 
בי.ג'יי פאלמר, התווהו את האמונה שכוח הריפוי טמון בתוכנו, וכוח זה הינו כוח חכמה שמתחיל ברגע בו הזרע והביצית מתלכדים ברחם האם, דרך התפתחות העובר, תהליך במהלכו טריליונים של תאים מבצעים את המוטל עליהם בצורה מדויקת, ושיאה של הדרך בלידה עצמה ולאחר מכן בחיים.

לפי פאלמר ובנו, כל טיפול וכל תזוזה של חוליה בגוף, משחררת ומניעה את הזרימה העיצבית, זרם החיים כפי שהיא מכונה, לאורך חוט השדירה והעצבים החיצונים. פאלמר האב האמין בטיפול של כיוונון חוליות השידרה בעוד פאלמר הבן, האמין שריפוי ובריאות יתגלו באמצעות תזוזה אפילו של שתי חוליות בלבד, C1, C2 שנמצאות מתחת לגולגולת.

מאז ימי פאלמר, התגבשו שיטות נוספות בכירופרקטיקה. אך הפילוסופיה העיקרית על פיה צריך לנהוג היא הפילוסופיה שהתהווה פאלמר. זאת למרות ניסיונות רבים לגבש פילוסופיות חלופיות.
 
חשוב לציין,
 עדויות לטיפול בגוף האדם ובעמוד השידרה קיימות עוד מימי תקופת החרטומים והסינים הקדומים. לפי ההיסטוריה, המטפלים בסין הקדומה היו עיוורים, ומכאן המיומנות הנדרשת גם היום מכיטרופרקטור להיות מסוגל לאבחן על "עיוור" באמצעות רגישות ומסירות, את הבעיה ממנה סובל המטופל.

ניתן למצוא ספרים רבים על טכניקה של פיתוח רגישות, שיטות אבחון וטיפול ועוד. אך המטופל כמו המטפל חייב לדעת, שלכל תזוזה של חוליה אחת יש השלכות רבות, הן פיזיות והן נפשיות. לעיתים כאב ברגל יכול לגרום לכאבי ראש, דלקות אוזניים גורמות לחוליות הצוואר לזוז, ואפילו פחדים יכולים להשפיע על חוליות שונות בגב. על מנת לדייק באבחון, צריך המטפל להקשיב לחכמת הגוף. להציג רגישות לדברי המטופל. אומנם תלונותיו של המטופל לא בהכרח יספרו למטפל על מקור בעיותיו, אך יש ליצור עמו תקשרות טובה על מנת שיהיה ניתן לקדם את האבחון, וללמוד מהו פתרון הבעיה הנכון.
 
אחת השאלות הגדולות בתחום היא, 
מהי חשיבותו של המדע בו. כידוע לא מעט נוטים להתעסק בשאלה זו, בתחום הרפואה האלטרנטיבית בכלל והכירופרקטיקה בפרט. הרעיון העיקרי של תחום זה הרי, מבוסס על כך שמדובר בדרך חיים ואמונה עמוקה בחכמת היקום והבריאה.

השאלות הן, האם אפשר להוכיח ולמדוד את כוח החיים? כמה אחוזי שינוי חשמלי צריך כדי שנוכל להצליח לזהות אותם באופן מדעי, האם מידה מזערית של הולכה עצבית הינה משמעותית למרות שאין מדובר בדבר שיש לו ביסוס מדעי, האם זה שונה מאדם לאדם?
 
מתוך שאלות אלו ניתן להסיק,
 שאין זה אפשרי כמעט למדוד השפעה של טיפול כירופרקטיקה. מכיוון שהטיפול מתחיל ע"י הגוף כאשר הכירופרקטור סיים את עבודתו. דבר אחד ברור, בניגוד לעבר, היום הכירופרקטיקה היא טיפול מקובל, שכל מוסד רפואי שמכבד את עצמו נוהג לתת למטופלים שלו. את כוח הריפוי וחוכמת הגוף אי אפשר למדוד אך הוא קיים, במיוחד אם תאמינו.

אך זאת לא מספיק כדי שהכירופרקטור יהיה אמין ומוצלח. על מנת שהוא יהיה כזה, עליו להאמין בפילוסופיה שהתהווה ד"ר פאלמר, להפגין רגישות ומסירות למטופל, להכיר את עמוד השידרה והגוף כדי להצליח לזהות את הצרכים המדויקים של המטופל, ולדעת לבצע את הטיפול הנכון כדי לאפשר למוח להניע את התכונה המובנית והטבעית שקיימת בו, ושמה ריפוי טבעי.

כירופרקטיקה במרכז רפאל

כאשר מטופל מגיע אלינו למרכז רפאל עם תלונה על כאבים או הפרעה המקשה על חיי היומיום שלו, כמו כאבי גב וצוואר, דלקות אוזניים, כאבי ראש, מיגרנות ועוד ועוד, הצוות המקצועי מתאים עבורו קודם תוכנית טיפול ע"י אבחון מקיף ומעמיק. האבחון בשיטת רפאל מתבצע בשלושה שלבים שונים, כדי להבטיח סריקה ואיתור אופטימליים לזיהוי הבעיה. לאחר מכן, נבנית תוכנית טיפול ע"י ד"ר רפאל פרטר הכוללת שיטות טיפול שונות המשלבות אלמנטים מהרפואה האלטרנטיבית, ובהן כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, טווינה וכדומה. לבסוף, בסוף תהליך הטיפול מבצע ד"ר פרטר הערכת מצב לצד המלצות נוספות להמשך טיפול ותחזוקה.

אם כן, אם אתם חווים כאבים או הפרעות כלשהן המשפיעות על חיי היומיום שלכם, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צוות המומחים שלנו כדי לשמוע פרטים נוספים בדרך לטיפול המסור וקשוב שנוכל להעניק לכם. בריאות!

צוות רפאל

 

כאבים חזקים לאורך זמן ללא מוצא ופתרון יכולים להשפיע באופן דרסטי על איכות החיים של האדם. במקרה של פריצת דיסק למשל הלחץ של הדיסק על העצבים הסמוכים, גורם לכאב, חוסר תחושה וחולשה בגב, ברגליים ובזרועות. עבור אנשים רבים, פריצת דיסק עלולה להיות מתישה, מה שמקשה על ביצוע הפעולות היומיומיות הפשוטות ביותר.

עבור אלה שחיים עם כאבים חזקים לאורך זמן, המסע למציאת הקלה יכול להיות ארוך ומתסכל. ייתכן שהם ניסו הכל, החל משככי כאבים ופיזיותרפיה ועד ניתוח, רק כדי לגלות שההקלה זמנית, והכאב חוזר. הכאב ואי הנוחות המתמידים יכולים לגבות מחיר מרווחתו הנפשית והרגשית של האדם, ולהוביל לתחושות של חוסר תקווה וייאוש.

משימות פשוטות כמו לקום מהמיטה, לעמוד, ללכת או לשבת לפרקי זמן ממושכים עלולות להפוך לבלתי אפשריות. אנשים עם פריצת דיסק עלולים להיתקל בבעיות שינה, מה שמוביל לעייפות ולירידה ברמות האנרגיה במהלך היום. הם עשויים גם להיתקל בקושי להשתתף בפעילויות גופניות ובתחביבים מהם נהנו פעם, מה שמשפיע עוד יותר על איכות חייהם.

למי שמיצה את כל הטיפולים הקונבנציונליים וחשים נואשות, כירופרקטיקה ורפואה אלטרנטיבית יכולים להציע שביב של תקווה. גישות הוליסטיות אלו מתמקדות במציאת שורש הבעיה, במקום רק להסוות את הסימפטומים באמצעות תרופות. על ידי שימוש בטכניקות כמו התאמות ידניות, טיפול בעיסוי ודיקור, כירופרקטורים ומטפלים ברפואה אלטרנטיבית יכולים לעזור ליישור מחדש את עמוד השדרה, להקל על הלחץ על העצבים ולהפחית כאב ואי נוחות.

טיפולים קונבנציונליים כגון משככי כאבים, ניתוחים ופיזיותרפיה הם לרוב קו ההגנה הראשון. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, טיפולים אלה עשויים שלא לספק הקלה מספקת. כאן נכנסות לתמונה הכירופרקטיקה והרפואה האלטרנטיבית.

כירופרקטיקה ורפואה אלטרנטיבית הן גישות הוליסטיות המתמקדות בגורם הבסיסי לכאבי גב, במקום רק להסתיר את הסימפטומים. גישות אלו משתמשות במגוון טכניקות, כולל התאמות ידניות, טיפול בעיסוי, דיקור סיני ותרופות צמחיות, כדי להקל על הכאב ולקדם ריפוי.

אחד היתרונות המרכזיים של כירופרקטיקה ורפואה אלטרנטיבית הוא האופי הבלתי פולשני שלהם. בניגוד לניתוח, הם אינם דורשים חתכים או תרופות שיכולות להיות תופעות לוואי משמעותיות. במקום זאת, הם משתמשים בטכניקות עדינות כדי ליישר מחדש את עמוד השדרה ולשפר את היציבה, מה שיכול לעזור להקל על הלחץ על עצבי עמוד השדרה ולהפחית את הכאב.

בנוסף, כירופרקטיקה ורפואה אלטרנטיבית מותאמות לצרכיו האישיים של כל מטופל. הם לוקחים בחשבון את הבריאות הכללית, אורח החיים והמצב הגופני של המטופל כדי לפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית שנועדה לספק את ההקלה היעילה ביותר. גישה זו יעילה הרבה יותר מטיפול אחד המתאים לכולם, אשר עשוי שלא לתת מענה לצרכים הספציפיים של כל מטופל.

אז, אם אתם סובלים מכאבים חזקים בגב במפרקים בצוואר באגן ובכלל בכל מקום בגוף, מומלץ לשקול טיפולי כירופרקטיקה ורפואה אלטרנטיבית – במרכז שלנו, לפי שיטת רפאל אנחנו מטפלים בכל מטופל בשילוב טכניקות בתיאום מדוייק בין הרפואה הסינית לכירופרקטיקה ועוד מגוון רחב של שיטות טיפול, וסוללים יחד עם המטופל את הדרך ליציאה מהמשבר מהכאבים מהייאוש לדרך חיים בריאה איתנה וחזרה לשגרה ולתפקוד מלא.

נמאס לכם להסתמך על טיפולים קונבנציונליים המעניקים הקלה זמנית בלבד? זה הזמן לנסות את שיטת רפאל (שילוב של כירופרקטיקה ורפואה אלטרנטיבית, לפי שיטת רפאל) שעזרה עד היום לאלפים רבים של מטופלים להחזיר את האמון בגוף שלהם, לחזור לחיים נורמאליים ללא כאבים לתפקוד מלא.


התמחויות נוספות:

נטורופתיה

נטורופתיה היא רפואה טבעית, המאמינה בכוח הריפוי הפנימי שקיים בטבע ובכל אדם.המושג נטורופתיה מורכב משתי מילים לטיניות "Natural" – טבע, ו – "Pathy" – מחלה.

קרא עוד »

יוגה

אימון יוגה משמש זה אלפי שנים ככלי לריפוי ושינוי ע"י שימוש מושכל בתנוחות גוף, תרגילי נשימה וטכניקות הרפייה. התרגול משמש למטרות שונות: קידום ושימור בריאות

קרא עוד »
טיפול טבעי בכאבי ראש

עיסוי רקמות עמוק

ככל שעובר הזמן הופכות השיטות השונות של טיפול אלטרנטיביים או טיפולים משלימים ליותר ויותר נפוצות ומקובלות גם בקרב הרפואה המערבית. הרבה אנשים מחפשים שיטות וטיפולים

קרא עוד »

טווינה

בשנים האחרונות נראה כי הפופולריות של שיטות הטיפול המשלימות הולכת וגוברת, וכי יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של טיפולים כאלו, לעיתים על חשבון טיפול

קרא עוד »
ספורט

קרניו-סקראל

קרניו סקראל הוא שם של טיפול ושל שיטת אבחון עדינה שאיננה פולשנית. מטרת השיטה היא לחזק את כוחות הריפוי של הגוף ואת מערכת החיסון בצורה

קרא עוד »

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול בה כף הרגל שלנו משמשת כמפה ומייצגת את מצב הבריאות של הגוף שלנו. כף הרגל יכולה לתת לנו המון מידע על

קרא עוד »
טווינה

שיאצו

מה זה שיאצו שיאצו הנה שיטת טיפול יפנית אשר פותחה לפני כ- 100 שנה. פירוש השם "לחץ אצבע" השיטה פותחה על ידי מאסטר בשם Namikoshi Turo 

קרא עוד »

רפואה סינית

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין אשר מבוססת על בדיקת הבן אדם עצמו ולא המחלה ממנה הוא סובל. בבדיקה מחפש המטפל מהו שורש חוסר האיזון

קרא עוד »
דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני הוא אומנות טיפול עתיקה שהתפתחה ברפואה הסינית המסורתית. שיטת טיפול זו מערבת הכנסת מחטים דקות אל תוך שכבת העור העליונה בנקודות מסוימות בגוף,

קרא עוד »
כאבי גב תחתון

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה תופעות רפואיות והפרעות שונות יכולים לגרום לכאבים רבים ולסבל בלא מעט מקרים. הרפואה המערבית מציעה פתרונות שהם לעיתים יעילים וטובים ולעיתים פחות, אך בכל

קרא עוד »
טיפול כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

אם אתם חווים כאבי גב, צוואר וגפיים מתמשכים, פציעות כמו פגיעות ספורט או פריצת דיסק, ואף כאבי ראש, מיגרנות, אסטמה – כדאי שתדעו כי יש

קרא עוד »
דילוג לתוכן