רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול בה כף הרגל שלנו משמשת כמפה ומייצגת את מצב הבריאות של הגוף שלנו. כף הרגל יכולה לתת לנו המון מידע על מצבנו הפיזי והנפשי, על האיברים, המערכות והאזורים השונים בגוף.

איך טיפול הרפלקסולוגיה משתלב בתוך שיטת רפאל

השילוב של שיטת רפלקסולוגיה בתוך שיטת רפאל כאחד ממגוון שיטות הטיפול המשולבות בכל מפגש במרפאה, נותנת לנו עוד דרך להבין מה קורה עם מצב הבריאות של הגוף שלנו ברמת האבחון. בטיפולים עצמם אנחנו משתמשים בשיטה זו על מנת לאזן את המערכות בגוף ולשחרר איפה שיש תקיעות דרך כפות הרגליים. אנחנו מאמינים שכפות הרגליים הן הקרקע והבסיס של כל מה שצומח מעליהן, כל הגוף. כשהקרקע יציבה וחזקה, השאר צומח ופורח.

מהי רפלקסולוגיה?

המטפלים בשיטת הרפלקסולוגיה מאמינים שישנה אנרגיה (צ`י) שזורמת ונעה בגוף. כמו שיש נוזלים בתוך הגוף או מים, כך גם האנרגיה הזאת. כשיש תקיעות של האנרגיה או חוסר זרימה הגוף מראה את זה דרך כפות הרגליים. אנחנו נראה שיש חוסר איזון בכל מיני תצורות. כף הרגל בעצם מדברת אלינו. 

איך הרפלקסולוגיה עוזרת לבריאות הגוף והפחתה בכאבים לפי שיטת רפאל?

אורח החיים של אנשים בארץ הוא מאוד תובעני. אנשים מעמיסים על עצמם הרבה מאוד אחריות, עובדים המון שעות ביום, לא ישנים מספיק בלילה, לא אוכלים בצורה מסודרת, מתמודדים עם לחצים כלכליים ומינוסים בבנק, עם גידול ילדים או טיפול בבני משפחה, מחלות, פקקים, מלחמות והמצב הביטחוני בארץ – כל אלה יוצרים סטרס ולחץ מאוד גדול אצל המון אנשים. הסטרס מחליש את הגוף ועלול ליצור המון בעיות כמו כאבי גב, כאבי ראש, סחרחורות ומיגרנות, דלקות בכתפיים, עקצוצים ונמלוליים בידיים וברגליים, כבדות פיזית וקשיים בהליכה, בעיות במערכת העיכול וכמובן בפן הרגשי – תחושת דיכאון ועייפות, חוסר מוטיבציה, עצבנות, תסכול והרבה השפעות אחרות. הרפלקסולוגיה מאד יעילה בלהרגיע את הגוף ולטפל בבעיות רפואיות רבות. אם לחיצה בנקודה מסוימת מעוררת כאב או רגישות, זה אומר שקיימת בעיה באיבר שנקודה זו מייצגת אותו. השילוב של המידע מכף הרגל עם המידע שאנחנו מקבלים באבחון של מומחה מתחום השלד ומומחה מתחום הרפואה הסינית נותן לנו מידע יותר מדויק והחיבור מאפשר לנו ללמוד המון על מצב הגוף ולטפל מהמקום הנכון כלומר משורש הבעיה.

איך מתבצע אופן הטיפול? 

הטיפול עצמו מתבצע על ידי לחיצות ועיסויים בנקודות המתאימות בכפות הרגליים ועל ידי כך ניתן לאזן את האדם מבחינה אנרגטית.
העיסוי הרפלקסולוגיה גורם לרגיעה ולשחרור ממצבי מתח ולחץ. הוא מתאים לטיפול במגוון בעיות וגם כטיפול מונע: קידום הבריאות ומניעת מחלות הם פועל יוצא מכך שהטיפול מביא לזרימה הרמונית של אנרגיה בגוף, מגביר את חילוף החומרים נעים בדם ומחזק את המערכת החיסונית.

שיטת טיפול טבעית


 אשר מטפלת באדם כמכלול גוף-נפש-רוח, דרך כפות רגליו וידיו. כפות הרגליים מהוות את אמצעי האבחון והטיפול, והן משקפות את מצבו האישי והפיזיולוגי של האדם. הטיפול נעשה באמצעות כפות ידי המטפל ע"י לחיצות ועיסוי בעזרת שמנים ארומטיים וללא שימוש במכשירים או עזרי טיפול אחרים.

מקורות השיטה


רפלקסולוגיה, הינה, שיטת טיפול עתיקת יומין בת אלפי שנים אשר רווחה בתרבויות עתיקות בכל העולם כגון – מצרים העתיקה, סין, הודו, שבטי האינדיאנים והאסקימוסים, בתרבות האינקה ועוד. תורת כף הרגל הגיעה לארצות המערב בתחילת המאה העשרים ומאז הפופולאריות שלה הלכה וגדלה וקנתה לה מעריצים.

עקרונות הטיפול ברפלקסולוגיה


שיטת הרפלקסולוגיה קובעת כי בכפות הרגליים קיים ייצוג של איברי הגוף השונים. לכן אפשר לגרות או לעורר לפעולה כל איבר בגוף על ידי עיסוי מיוחד של הנקודה הספציפית המקבילה לו בכף הרגל. כפות הרגליים משקפות את המצב הגופני ואת האישיות ואפשר לאבחן באמצעותן את מצבי חוסר- האיזון של האדם.

טיפול כירופרקטיקה

המראה שלנו לגוף ולנפש

אם לחיצה בנקודה מסוימת מעוררת כאב או רגישות, פירוש הדבר שקיימת בעיה באיבר שנקודה זו מייצגת אותו. לאחר האבחון בא תור הטיפול. על ידי לחיצות ועיסויים בנקודות המתאימות בכפות הרגליים ניתן לאזן את האדם מבחינה אנרגטית, כלומר לנקז עודף אנרגיה כלואה מהגוף החוצה ולטעון אנרגיה בגוף הסובל מחסרים אנרגטיים.

העיסוי הרפלקסולוגי גורם לרגיעה ולשחרור ממצבי מתח ולחץ. הוא מתאים לטיפול במגוון בעיות וגם כטיפול מונע: קידום הבריאות ומניעת מחלות הם פועל יוצא מכך שהטיפול מביא לזרימה הרמונית של אנרגיה בגוף, מגביר את חילוף החומרים נעים בדם ומחזק את המערכת החיסונית.

התמחויות נוספות:

נטורופתיה

נטורופתיה היא רפואה טבעית, המאמינה בכוח הריפוי הפנימי שקיים בטבע ובכל אדם.המושג נטורופתיה מורכב משתי מילים לטיניות "Natural" – טבע, ו – "Pathy" – מחלה.

קרא עוד »

יוגה

אימון יוגה משמש זה אלפי שנים ככלי לריפוי ושינוי ע"י שימוש מושכל בתנוחות גוף, תרגילי נשימה וטכניקות הרפייה. התרגול משמש למטרות שונות: קידום ושימור בריאות

קרא עוד »
טיפול טבעי בכאבי ראש

עיסוי רקמות עמוק

ככל שעובר הזמן הופכות השיטות השונות של טיפול אלטרנטיביים או טיפולים משלימים ליותר ויותר נפוצות ומקובלות גם בקרב הרפואה המערבית. הרבה אנשים מחפשים שיטות וטיפולים

קרא עוד »

טווינה

בשנים האחרונות נראה כי הפופולריות של שיטות הטיפול המשלימות הולכת וגוברת, וכי יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של טיפולים כאלו, לעיתים על חשבון טיפול

קרא עוד »
ספורט

קרניו-סקראל

קרניו סקראל הוא שם של טיפול ושל שיטת אבחון עדינה שאיננה פולשנית. מטרת השיטה היא לחזק את כוחות הריפוי של הגוף ואת מערכת החיסון בצורה

קרא עוד »

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול בה כף הרגל שלנו משמשת כמפה ומייצגת את מצב הבריאות של הגוף שלנו. כף הרגל יכולה לתת לנו המון מידע על

קרא עוד »
טווינה

שיאצו

מה זה שיאצו שיאצו הנה שיטת טיפול יפנית אשר פותחה לפני כ- 100 שנה. פירוש השם "לחץ אצבע" השיטה פותחה על ידי מאסטר בשם Namikoshi Turo 

קרא עוד »

רפואה סינית

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין אשר מבוססת על בדיקת הבן אדם עצמו ולא המחלה ממנה הוא סובל. בבדיקה מחפש המטפל מהו שורש חוסר האיזון

קרא עוד »
דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני הוא אומנות טיפול עתיקה שהתפתחה ברפואה הסינית המסורתית. שיטת טיפול זו מערבת הכנסת מחטים דקות אל תוך שכבת העור העליונה בנקודות מסוימות בגוף,

קרא עוד »
כאבי גב תחתון

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה תופעות רפואיות והפרעות שונות יכולים לגרום לכאבים רבים ולסבל בלא מעט מקרים. הרפואה המערבית מציעה פתרונות שהם לעיתים יעילים וטובים ולעיתים פחות, אך בכל

קרא עוד »
טיפול כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

אם אתם חווים כאבי גב, צוואר וגפיים מתמשכים, פציעות כמו פגיעות ספורט או פריצת דיסק, ואף כאבי ראש, מיגרנות, אסטמה – כדאי שתדעו כי יש

קרא עוד »

רפלקסולוגיה היא טיפול משלים הכולל הפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בכפות הרגליים, הידיים או האוזניים כדי לעורר אזורים בגוף .

רפלקסולוגיה מבוססת על העיקרון שיש אזורי רפלקס בכפות הרגליים, הידיים והאוזניים התואמים לאיברים ספציפיים, לבלוטות ולחלקים אחרים בגוף. על ידי הפעלת לחץ על נקודות רפלקס אלו, מאמינים שהוא מקדם הרפיה, משפר את זרימת הדם ותומך בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.

רפלקסולוגיה מספקת יתרונות שונים, כולל הרפיה, הפחתת מתח, שיפור זרימת הדם, הקלה בכאבים, שיפור מצב הרוח, עלייה ברמות האנרגיה ומקלה על כאבים. זה יכול לשמש גם כטיפול משלים כדי לתמוך בניהול של מצבים מסוימים ולקדם בריאות הוליסטית.

 במהלך טיפול רפלקסולוגיה, ניתן  לשבת או לשכב בנוחות בזמן שרפלקסולוג מיומן מפעיל לחץ על נקודות רפלקס ספציפיות על הרגליים, הידיים או האוזניים שלך. הלחץ עשוי להשתנות בין עדין ליציב, בהתאם להעדפות והצורך. הפגישה נמשכת בדרך כלל כ-30 עד 60 דקות, ואתה עשוי לחוות תחושה עמוקה של רגיעה במהלך הטיפול.

מספר מפגשי הרפלקסולוגיה המומלצים יכול להשתנות בהתאם לצרכים ולמטרות האישיות. מומלץ לעבור אבחון לפני ולפי זה לקבוע את כמות הטיפולים.

דילוג לתוכן