ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב

074-767-94-09

א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00

HE / EN / RU

HE / EN / RU

מפרק הירך

מפרק הירך

תפקידו של מפרק הירך הוא לחבר בין האגן לגפיים התחתונות. מפרק הירך הוא מפרק כדורי ויש לו יכולת לנוע בטווחי תנועה רחבים, אך יחד עם זאת, כיוון שחלק ניכר מראש העצם נמצא ממש בתוך המפרק עצמו, דבר זה מגביל את התנועתיות של המפרק. מפרק הירך הוא מפרק חזק והוא נושא בעמוס ניכר הן בזמן עמידה והן בזמן תנועה, הודות לשרירים מסיביים ורצועות חזקות. כאבים במפרק הירך יכולים לנבוע מסיבות שונות, יכול להיות בגין פריצת דיסק, לחץ עצבי, קרע או חבלה.

בנוסף, ככל שאנו מתבגרים, ישנה שחיקה של מפרק הירך ועלולים להופיע כאבים במפרק הירך וגם במפרקים נוספים בגוף. מרכז רפאל נותן מענה ראוי ויעיל עבור כאבים במפרק היד וגם כאבי מפרקים באופן כללי. מרכז רפאל לרפואה משלימה הוקם בשנת 1993, על ידי ד”ר רפאל פרטר, כירופרקטור, בעל מוניטין עולמי, מומחה לבריאות הגוף דרך עמוד השדרה, מטפל בתינוקות, ילדים, בני-נוער ומבוגרים, ומעל 30 שנות ניסיון וטיפול באלפי אנשים. המרכז נותן מענה למגוון רחב של בעיות, עם סיפורי הצלחה רבים, בפתרון כאבים ומחלות כרוניות, ללא מעורבות כירורגית, תוך הקטנה ומניעת השימוש בתרופות וכימיקלים וביצוע ניתוחים מיותרים.

עמוד השדרה שלנו מורכב מ 24 חוליות אשר נותנות תמיכה לפלג הגוף העליון שלנו. קיימת חלוקה של החוליות – ישנן שבע חוליות צוואריות, שתיים עשרה חוליות גביות וחמש חוליות מותניות. פגיעה או לקות באחת החוליות או יותר עלולה לגרום להגבלה בתנועה, בעיות בתפקוד הגוף ואף לכאבים עזים.

בנוסף לחוליות ולמפרקים יש לנו שרירים גידים וסחוסים אשר משמשים כבולמי זעזועים ומפחיתי חיכוך. בזמן שהגוף בהליכה, בקפיצה או בריצה הסחוסים שלנו סופגים את העומס העיקרי המופעל על המפרקים. אך כאשר יש שחיקה בסחוס, נוצר חיכוך בין העצמות שמוביל לשחיקתן והוא שגורם לתחושות של כאבי מפרקים ולהגבלה בתנועה. כך גם כאבים במפרק היד, אשר הפכו ליותר ויותר נפוצים בקרב אנשי מחשב. מדובר בתחלואים של העידן המודרני שבהחלט זוכים לפתרון ראוי אצל ד”ר רפאל פרטר במרכז רפאל לרפואה משלימה. ד”ר רפאל פרטר הוא כירופרקטור בעל מוניטין עולמי אשר מתמחה בבריאות הגוף דרך עמוד השדרה ויש לו ותק של מעל 30 שנה ואלפי מטופלים מרוצים.

דילוג לתוכן