רעד

רעד

רעד הינו תוצאה של התכווצויות בלתי רצוניות של השרירים.הרעד יכול להופיע במנוחה, במהלך שמירה על יציבה מסוימת או במהלך תנוע. לרוב רעד מוגבר על ידי לחץ והתרגשות, ונעלם במהלך השינה. הרעד מופיע בדרך כלל בגפיים, אבל עלול גם להופיע בראש, הלסת, הפנים, הקול והלשון.

הרעד נוטה להחמיר עם הגיל ועל כן השכיחות בקרב אוכלוסיה מבוגרת גבוהה יותר, כך גם עוצמת ההפרעה. הסיבה להופעת הרעד או להחמרתו יכולה לנבוע גם מתופעות לוואי של התרופות הנלקחות, וכן, כתוצאה מחולשה כללית וחרדות.

רעד אשר מופיע בעיקר במהלך ביצוע פעולה או בתנוחה מסוימת, ונעלם במנוחה שלמה, נקרא רעד ראשוני. רעד אשר מופיע במנוחה, יכול להיות סממן למחלת הפרקינסון, או תופעה של שלבים מאוחרים של רעד ראשוני. רעד יכול להיגרם גם כתופעת לוואי של תרופות. קיום רעד במנוחה מחייב בירור נוירולוגי. הרעד הראשוני הינו תופעה נפוצה, אחד מתוך 100 מבוגרים לאחר גיל 40 סובל מרעד ראשוני. לרוב יש קשר תורשתי.

הטיפול התרופתי ברעד, מקל על התופעה, אבל גורם לתופעות לוואי,  וכן בתלות ובהגדלת המינונים לאורך זמן.


תכנית הטיפול:

באמצעות שיטת רפאל, ניתן לשפר מאוד את תופעת הרעד הראשוני, וכן להקל מאוד על הסובלים ממחלה עצבית, כגון: פרקינסון.
ע”י, בשיפור זרימת הדם, שחרור חסימות וחיזוק מערכות הגוף והמערכת החיסונית.

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור התופעה, את מוקדי החולשה של הגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.
  • בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי הטיפול, בכללם: דיקור, שיאצו וכירופרקטיקה, מסייעים בשחרור לחצים, משפרים את תפקוד המערכות הפנימיות, מחזקים את המערכת החיסונית ובכך מקלים ומסייעים לגוף להתמודד עם הבעיה.
דילוג לתוכן