ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב

074-767-94-09

א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00

HE / EN / RU

HE / EN / RU

אלרגיות בהריון ולאחר לידה

אלרגיות בהריון ולאחר לידה

אלרגיה היא תופעה שכיחה, התוקפת מעל 20% מהאוכלוסייה, והנובעת מתגובה שגויה של המערכת החיסונית, אשר מזהה חומרים בגופנו אשר אינם מסוכנים כמאיימים ותוקפת אותם. פעולת התקיפה של המערכת החיסונית פוגעת בחומר ‘המסוכן’ אך גם יוצרת נזקים לתאי ומערכות הגוף.

בתקופת ההיריון מתרחשים שינויים רבים, הגוף רגיש, ועל כן עלול דווקא בתקופה זו לפתח תופעות אלרגיות. הגורמים לאלרגיה רבים, החל מאבק, צמחים, בעלי חיים, מזונות שונים, וכלה במתכות וחומרים אחרים. התסמינים לאלרגיה מטרידים ופוגעים משמעותית באיכות החיים. הנפוצים בהם: גרד, נזלת, פריחה, אסטמה של העור, קשיי נשימה עד חנק, דלקות עיניים, כאבי בטן ושלשולים.

הטיפול הקונבנציונאלי מטפל בהקלה על התסמינים ואינו פותר את שורש הבעיה. הוא נעשה באמצעות מתן תרופות אנטי-היסטמיניות המנטרלות את פעילות ההיסטמין (החומר האחראי על הופעת האלרגיה) ובאמצעות סטרואידים אנטי דלקתיים.  מאחר ואלרגיות הן לרוב תופעות מתמשכות וכרוניות, נעשה שימוש רב ותכוף בתרופות הללו, אשר יוצרות לא אחת תופעות לוואי ונזקים, כולל פגיעה במערכת החיסונית, בעיקר בשימוש ארוך טווח ורחב היקף. יתרה מזאת, בתקופת ההיריון ובהנקה, טיפול תרופתי עלול להזיק.


הפתרון לפי מרכז רפאל:
בשיטת רפאל שמים דגש על טיפול בשורש הבעיה – הגורם להתפרצות האלרגיה, וכך מונעים לא אחת התפרצויות חוזרות ושימוש ייתר בתרופות.
 

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף.
  • בונים תוכנית אישית אופטימאלית המשלבת סוגי טיפול שונים בהתאם לצורך, וכך משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, ומסייעים לגוף להתמודד עם האלרגיה תוך מניעת התקפים חוזרים.
דילוג לתוכן