ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב

074-767-94-09

א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00

HE / EN / RU

HE / EN / RU

בצקות

בצקות

בצקת היא הצטברות כמות גדולה של נוזלים ברקמות הגוף. הנוזל המצוי ברקמות מתחת לעור גורם למראה נפוח ותחושת בצקיות. ברוב המקרים, הבצקת נוצרת ברגליים.

הבצקת עלולה להיגרם מחוסר תפקוד של איברים ומערכות גוף כגון: כליות ומעיים, כתוצאה מצריכה גבוהה של מלח ושומנים מזיקים, מחלות לב, ישיבה או שכיבה ממושכת (בעיקר בקרב קשישים או חולים) וחסימה בלוטות הלימפה. הבצקת עלולה להיווצר גם כתוצאה ממצבים נפשיים, כתופעת לוואי בצריכת תרופות מסוימות (הורדת לחץ דם, תרופות נוגדות דיכאון), וכן בקרב נשים הרות.

הטיפול ברפואה הקונבנציונאלית נותן לרוב מענה בהקלה ובהורדת הנפיחות, אך אינו מטפל בשורש הבעיה.


הפתרון לפי מרכז רפאל:

בשיטת רפאל שמים דגש על טיפול בשורש הבעיה – הגורם להיווצרות ולהצטברות הנוזלים – לרוב, הופעת הבצקות מצביעה על תפקוד לקוי של מערכות הגוף. זיהוי נכון של מקור הבעיה, טיפול וחיזוק המערכת הלקויה, ימנע את הצטברות נוזלים חוזרת.
הטיפול בבצקות הנובעות מהיריון, שם דגש על הנעה ושחרור עודפי נוזלים בגוף, ע”י איזון וחיזוק מערכות הגוף הפנימיות. 

  • מבצעים אבחון שאינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף.
  • בונים תוכנית אישית המשלבת סוגי טיפול שונים בהתאם לצורך, ובכך משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, ומסייעים לגוף להתמודד עם הבצקות ובעיקר עם תופעת הצטברות הנוזלים
דילוג לתוכן