סוד האבחון

סוד האבחון

הצלחתם פעם להשיג מישהו בטלפון כשקידומת המספר שלו היתה שגויה? כנראה שלא… ואם במוסך שלכם לא מזהים נכון את מקור הבעיה, אתם כנראה עתידים לשמור על קשר שוטף גם בהמשך הדרך… ואם אתם חשים כאבי גב תחתון, אם מקורם בתזוזת חוליה בצוואר, גם מסאג' של שעתיים לא יעזור ולא משנה  באילו שמנים ארומטיים משחו אתכם ואיזה ז'אנר של מוסיקה מרגיעה התנגנה ברקע. 

כן בהרבה מאוד תחומים בחיים, כדי לפתור בעיה, נדרשת התחלה נכונה ומדויקת. 
בעולמות הבריאות בהם אנו עוסקים, ההתחלה היא עריכת אבחון מדויק ונכון!

בבסיסה של "שיטת רפאל" מבית היוצר של ד"ר פרטר, נעוצים ההבנה והניסיון הרב המוכיחים מחדש, פעם אחר פעם מדוע בריאה ובריאות הן מילים כה דומות. נבראנו עם חכמת גוף מופלאה, הטבועה בנו גנטית וצופנת בתוכה יכולת ריפוי שאין כמותה לאף מטפל. בגופנו מתקיימת תנועה חשמלית ותנועת נוזלים בקרומים, ברצועות וברקמות. זהו התדר בו פועל הרופא הפנימי שבתוכנו. רק יד מיומנת תדע לחוש בו ולשחרר את ה"חסימות" שנוצרו בו לאורך השנים, עד להחזרת הגוף לאיזון הנכון לו. יד עם 30 שנות ניסיון כמו של ד"ר פרטר.

בתהליך אבחון ייחודי, מעמיק ומדויק, מאותרים מקורות ושורשי הבעיה ע"י 3 בדיקות עיקריות:

1.    בדיקת חוליות ועמוד השדרה
2.    בדיקת דופק ולשון
3.    בדיקת מערכת השרירים

הבדיקה אינה פולשנית או מכאיבה. היא מתבצעת ידנית, ללא שימוש במכשירים והיא מתבצעת מעל הבגדים ועל גבי מיטת טיפולים. בבדיקה שכזו ניתן לזהות אם קיים לחץ על מרכזי העצבים המוליכים לאיברים הפנימיים. הבדיקה יכולה לזהות, למשל, חוליות שזזו ממקומן. תזוזה כזו מפריעה ישירות לתפקוד התקין של הגוף, בכך שהחוליות לוחצות על העצבים שעוברים דרכן ולכן זרימת המידע מהמוח לאיברים שלנו ובחזרה לא מתאפשרת במלואה.

הפרעה כזו גורמת לתפקוד לקוי של המערכות עליהן אחראים העצבים החסומים וכן בעיות תפקודיות של הגוף בכלל. זה כולל מגוון גדול של בעיות, כמו קשיי נשימה, בעיות פריון, מערכת חיסון חלשה, בעיות במערכת העיכול, הפרעות בשינה וכן כאבים בכל מיני מקומות בגוף, כולל בעמוד השדרה עצמו. 

בתהליך האבחון, אצבעותיו של ד"ר פרטר עוברות חוליה חוליה, לוחצות, ממששות, מרגישות ומאתרות את כל החוליות שזזו ממקומן. כל שערה, תא, אצבע, איבר או מערכת בגוף, מקבלים פקודות שעוברות דרך עמוד השדרה. לכל פעולה, החל מפעולת ספורט מורכבת ועד להרחה של פרח, דרוש תיאום מלא בין איברים רבים והפעלת מאות שרירים וגידים. כל זה מתאפשר בקלות רק דרך עמוד שדרה בריא ונטול חסימות או לחציםעל מערכת העצבים שעוברת דרכו.

חסימות או לחצים על מערכת העצבים ישפיעו מאוד מהר על רמת החיסון שלנו. גם יכולות ההחלמה של הגוף ממחלות, פציעות או דלקות, וגם יכולת שיכוך הכאבים, תלויים בתפקוד תקין של מערכת העצבים ועמוד השדרה. למעשה, האיבחון נועד לגלות האם יש בעיות תקשורת בין המוח לאיברי הגוף, המשפיעות על רמת האנרגיה הכללית של הגוף. למשל, עייפות כרונית. מכיוון שכל איבר בגוף קשור מבחינה עצבית לאזור מסויים בעמוד השדרה, אבחון של בעיה בחוליה כזו או אחרת מצביע מיד על הבעיה באיבר או בתפקוד שלו.

חשוב להדגיש! האבחון אינו מבוסס על תלונת המטופל על אף חשיבותה. הוא מתחשב בה אך מנסה לאתר את מקור הבעיה ולא את מקום הכאב. כשהבעיה תיעלם, הרי ייעלמו עמה כהרף-עין גם הכאבים. כאבים הם הרי לא הבעיה. הם הסימפטום. והם איתות והזדמנות לשים לב ולתקן. בלעדיהם, לא היינו יודעים שמשהו בגוף שלנו השתבש. לכן, גם לאחר האבחון, אנחנו במרכז רפאל לא מתמקדים בטיפול בהעלמת הכאב אלא בפתרון הבעיה. 

רק לאחר אבחון ברור וחד-משמעי, רק אז מותאמת לכל מטופל תוכנית אישית אופטימאלית הכוללת בניית מערך טיפולים ייעודי המשלב כלים טיפוליים שונים מתחומי הרפואה המשלימה, כגון: כירופרקטיקה, שיאצו, רפלקסולוגיה, קרניו-סקראל, דיקור סיני, טווינה, נטורופתיה ויוגה. 

ואחרי סוד האבחון, קבלו סוד נוסף…
 
ישנם בישראל לא מעט מרפאות ומטפלים במקצועות הרפואה המשלימה. חלקם, לא רעים בכלל. אך האם אתם מכירים ולו מרכז אחד בו 3 מומחים שונים מדיספלינות שונות ומשלימות, מטפלים באותו מטופל לאורך שעת טיפול אחת? כנראה שלא… חבל!  כשד"ר פרטר סבור שנדרש כעת דיקור סיני למשך 20 דקות, הוא מזמן אל החדר את המומחה המתאים. הדיקור הסתיים? מתבצעת בדיקה נוספת. אולי כעת נדרש מומחה מתחומי הכירופרקטיקה או הרפקלסולוגיה? רק במרכז רפאל כל המומחים מכל התחומים, ניצבים דרוכים ומוכנים לקריאתו של ד"ר פרטר בכל רגע נתון. דמיינו ארגז כלים מקצועי ומגוון. בכל רגע נתון נשלף הכלי הנכון למשימה. רק דבר אחד חשוב. איזה סוג טיפול ומטפל נדרשים בכל רגע נתון כדי לקדם את מצב בריאותו של המטופל כאן ועכשיו. נקודה.

דילוג לתוכן