דורבן

דורבן

דורבן הינו בלט עצם העקב. עצם עודפת המרגישה כמו קוץ, הנוצרת כסוג של גידול של העצם. הסיבות להיווצרות דורבן: פעילות ספורט מופרזת, עודפי משקל, בעיה מבנית בכף הרגל  פלטפוס או קשת גבוהה מידי), גיל ועל פי הרפואה הסינית חוסר איזון בתפקוד הכליות, בכבד או בכיס המרה..

דורבן עלול להקשות מאוד על התפקוד היומיומי – כאבים בזמן הליכה, ריצה, ולעיתים התפתחות דלקת וכאבים גם בזמן מנוחה. הכאבים מופיעים באזור העקב, ובמקרים מסוימים מופיעים גם בגיד האכילס, בצד הפנימי של כף הרגל ולאורך הרגל עד הברכיים.

הטיפול בדורבן על פי הרפואה הקונבנציונאלית ממליץ על מנוחה, טיפולים פיזיותרפיסטים, כדורים וזריקות לשיכוך הכאבים ובמקרים בהם הכאב לא משתפר, טיפול תרופתי אנטי דלקתי וניתוח להסרת הדורבן.


הפתרון לפי מרכז רפאל:
באמצעות שיטת רפאל, ניתן לטפל בהצלחה בתופעת הדורבן, להקלה משמעותית על הכאבים ולעיתים בשיפור התופעה והעלמתה.   

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור התופעה, את מוקדי החולשה של הגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית
  • בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי הטיפול, בכללם: דיקור, שיאצו וכירופרקטיקה, מסייעים בשחרור לחצים, משפרים את תפקוד המערכות הפנימיות, מחזקים את המערכת החיסונית ובכך מקלים ומסייעים לגוף להתמודד עם הבעיה.
     
דילוג לתוכן