סינוסיטיס

סינוסיטיס

סינוסיטיס הינו דלקת של מערות הפנים ואף (הסינוסים), זיהום חריף או כרוני של הסינוסים – החללים הממוקמים בעצמות הפנים, המצופים ברירית המפרישה נוזלים שתפקידם לנקות את האף. הסינוסיטיס עלול להיגרם מנגיפים (בעיקר בהצטננויות), חיידקים, הפרעות מבניות של האף (סטיית מחיצות או פוליפים) ופטריות.

התסמינים העיקריים של המחלה הינם נזלת מוגלתית, אף סתום ולחץ באזור הפנים. לעיתים מופיעים גם: כאבי שיניים, חום גבוה, עייפות, שיעול, כאבי ראש חזקים ולחץ באוזניים.

הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת במחלה באמצעות חומרים להורדת הגודש באף (תרסיסים ותרופות), וכן בטיפול אנטיביוטי למניעת הדלקת.

סינוסיטיס כרוני או אירוע חוזר נוטה להתפתח אצל מי שיש לו גורמי סיכון: מבנה, נזלת אלרגית, עישון וכו’. כאשר המחלה חוזרת לעיתים תכופות, היא גורמת לעיתים לפגיעה משמעותית בתפקוד, כתוצאה מהכאבים וכן, כתוצאה מצריכה רבה של אנטיביוטיקה אשר מחלישה את הגוף ואת המערכת החיסונית, וכך, עלולה לגרום למחלות וסיבוכים נוספים.

“..מיה, בת 9, שסבלה במשך חורפים רבים מנזלות ודלקות בסינוסים, בלתי פוסקות.
זאת השנה הראשונה, אחרי הטיפול במרכז, שהגוף שלה מתמודד, ואין לה נזלות ובעיות בסינוסים..”


תכנית הטיפול:
במרכז רפאל לרפואה משלימה, מטפלים בהצלחה בשיפור והקלה בדלקת הסינוסים, באמצעות איזון הפעילות והקלה על התסמינים השונים ועל נזקים למערכות הגוף.

טיפול במקרים רבים מראה כי מקורו של התפקוד הלקוי נעוץ בחולשה של המערכת החיסונית, גורמים רגשיים, חולשה של הטחול וחוסר איזון של הכבד.במקרים אלו טיפול משולב על פי שיטת רפאל משפר, לרוב, באופן מהיר ומשמעותי את מצב הדלקת והתסמינים. גם במקרים בהם הדלקת נובעת מתורשה או גורמים סביבתיים, ניתן לשפר את התפקוד ולהקל מאוד על תופעות הלוואי.

  • באמצעות אבחון שאינו פולשני בשיטת רפאל, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה,
    מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.
  • בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי טיפול שונים, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, מחזקים את המערכת החיסונית, ובכך מסייעים לגוף להתמודד עם המחלה, וכן, מונעים לא אחת שימוש ייתר ומזיק בתרופות.
דילוג לתוכן