כאבי צוואר וכתפיים

כאבי צוואר וכתפיים

כאבי צוואר וכתפיים מופיעים בצורות שונות ומגוונות. חלק מהאנשים סובלים מכאבי צוואר וכאב בכתף אחת בלבד, יש כאלה שסובלים מכאב בשתי הכתפיים ולא סובלים מכאב בצוואר.

הסיבות העיקריות לכאבי צוואר הן : יציבה לקויה, מחלות ניווניות, מתיחת שריר ומתח נפשי.
הסיבות העיקריות לכאבי כתפיים הן : דלקות גידים משימוש יתר, נקע, עצב תפוס (pinched nerve)

“..הגעתי לכאן לפני כמעט שנה לאחר תאונה קלה שתקעה לי את הצוואר ובעיה כרונית בריאות שגרמה לי לדלקת ריאות כל שלושה חודשים.התקיעות בצוואר חלפה כלא הייתה..”


הפתרון לפי מרכז רפאל:
באמצעות שיטת רפאל, מטפלים בהצלחה מרובה בבעיות כאבי צוואר וכתפיים מגוונות ושונות.

  • על ידי אבחון רב מערכתי שמתמקד בשני מישורים עיקריים, המכאניקה של הגוף והאברים הפנימיים ניתן לזהות את מקור הכאבים והדלקת ולהחליט על תוכנית טיפולים ייעודית לפתרון הבעיה. בדיקה מכאנית מתמקדת בבדיקה ידנית של חוליות עמודה שדרה הצוואריות ובכלל, ואיתור איזור החסימה והכאב. האבחון אינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה,מוקדי החולשה בגוף.
  • בונים תוכנית אישית המשלבת סוגי טיפול שונים על פי הצורך, וכך, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, את זרימת הדם, מחזקים את המערכת החיסונית, ובכך משפרים את המצב המנטאלי ומפחיתים את הנזקים הנלווים שעלולים להיגרם, וכן, מונעים לא אחת שימוש ייתר בתרופות.
  • מטרת הטיפול הינה יצירת תנועה וגמישות למפרקים, הגדלת טווחי תנועה ולימוד הגוף מחדש, על ידי כירופרקטיקה והאוסטיאופתיה.
  • כאשר הבעיה נובעת מחולשה של איברים פנימיים, תוכנית הטיפול מתמקדת באיזון וחיזוק המערכות החלשות, ובכך משפרים את תפקוד הגוף ומשפרים/מונעים את כאבי הגב.
דילוג לתוכן